راهنمای نگارش و ارسال چکیده ی مقاله

خواهشمند است، پژوهشگران محترم چکیده ی مقاله (فارسی، انگلیسی) را به همراه واژگان‌کلیدی (۴ تا ۶ واژه) به آدرس پست الکترونیکی اجلاس(radioforum@irib.ir) ارسال فرمایند.
چکیده مقاله باید حداکثر در ۲۵۰ کلمه و بیانگر خلاصه‌ای از هدف ‌پژوهش، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری باشد.

راهنمای نگارش و ارسال مقاله

از نویسندگان محترم درخواست می‌شود، مقاله خود را براساس الگوی زیر تنظیم کنند:
۱. حجم مقاله (با در‌نظر‌گرفتن جدول‌ها، شکل‌ها و نمودارها) نباید بیشتر از ۷۰۰۰ کلمه باشد.
۲. صفحه اول: صفحه عنوان باید شامل عنوان مقاله (به دو زبان فارسی و انگلیسی)، نام و نام‌خانوادگی نویسنده (نویسندگان) یا پژوهشگر (پژوهشگران)، به همراه درجه‌‌علمی، نشانی پست‌الکترونیکی (Email) ، تلفن تماس و نشانی نویسنده مسئول باشد.
۳. مقدمه: دربردارنده ی بیان مسئله و ضرورت انجام پژوهش، پیشینه تحقیق و مبانی‌نظری، اهداف، پرسش‌ها یا فرضیه‌های تحقیق باشد. لازم است تمامی اسامی و اصطلاحات‌لاتین، در متن، به زبان فارسی و در زیرنویس، به صورت لاتین آورده شود. در ضمن، کلیه ارجاعات درون‌متنی، باید به شیوه APA تنظیم شوند. برای مثال، (مک‌کوییل، ۱۳۸۲: ۵۷) یا (گوردن و لینک، ۱۹۹۹؛ هارمن، ۲۰۰۶).
۴. روش‌شناسی: این بخش شامل روش پژوهش، جامعه‌، روش نمونه‌گیری و حجم‌‌نمونه، ابزار ‌تحقیق و روش‌های گردآوری و تجزیه و تحلیل‌ داده‌هاست (روش باید به گونه‌ای نگاشته شود که سایر پژوهشگران بتوانند آن را با تمام جزئیات تکرار کنند).
۵. یافته‌های پژوهش: این بخش شامل گزارش‌‌ یافته‌های پژوهش با استفاده از جدول، نمودار و یا شکل است.
۶. بحث و نتیجه‌گیری: در این بخش، با توجّه به سؤال‌ها یا فرضیه‌های تحقیق، یافته‌های مهم ارائه و تبیین می‌شوند، نتایج با یافته‌های تحقیقات مشابه دیگر، مورد مقایسه قرار می‌گیرند و علل تفاوت یا تشابه با یافته‌های دیگران، تحلیل و جنبه‌های مهم و بدیع پژوهش بیان می‌شوند. فرضیه‌های جدید در صورت وجود، مطرح و پیشنهادها در پایان بحث ارائه می‌شوند.
۷. فهرست منابع: فهرست منابع منحصراً به معرفی آثاری می‌پردازد که در متن مورد استناد قرار گرفته است و نباید شامل یادداشت، نکته‌های ارجاعی دیگر و منابع «برای مطالعه بیشتر» باشد. فهرست منابع مورد استناد در فارسی و انگلیسی ذیل کلمه «فهرست منابع»، به ترتیب الفبا و براساس روش APA تنظیم شود. برای آشنایی بیشتر با شیوه استناد APA به کتاب‌های موجود در این زمینه مراجعه فرمایید.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است