رادیو و مشارکت اجتماعی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تصور کنید روزی یکی از شنونده های رادیو با شما که سردبیر برنامه اید، تماس بگیرد و بگوید برای شنیدن برنامه های رادیویی من به فلان نشان اینترنتی مراجعه کنید! این حرف ممکن است اکنون کمی عجیب باشد ولی بدانید این تصور هم اکنون آهسته آهسته دارد رنگ واقعیت به خود می گیرد.

بعد از راه اندازی صوت یا صدا بلاگ های فارسی یا همان وبلاگ های صوتی فارسی، اکنوبت به راه اندازی رادیو بلاگ ها یا Podcasting اینترنتی به زبان فارسی بر روی اینترنت رسیده است، آن طوری که شبکه «کام تو نت» نوشته: شیوه جدیدی در حال متولد شدن است که به جای براد کستینگ (پخش رادیویی)، می تواند برای عموم مردم پخش شود اما از روش معمل پخش رادیویی هوایی استفاده نشود و اینترنت به عنوان محیط رسانه عمل کند.

 رادیو و مشارکت اجتماعی

 

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است