رادیو، حماسه سیاسی و انتخابات

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

از جمله افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برگزاري انتخابات متعدد در طول حيات سياسي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي است. مشاركت شهروندان در امور سياسي از مباني اصلي مشروعيت هر نظام سياسي است.

مشاركت در واقع تجلي مشروعيت، حاكميت، تأمين و ثبات اجتماعي و سياسي است. مشاركت سياسي شهروندان در تصميم گيري ها و در عرصه هاي گوناگون به آنان اين آگاهي را مي بخشد كه از مقدورات و توانايي هاي خود استفاده بهينه ببرند. در حوزه خارجي نيز ضرورت مشاركت و نقش مردم هدفي فراتر از نمايش انسجام ملي را دنبال مي كند ومي تواند معرف توان بالقوه يك كشور در مقابله با تهديدات خارجي تلقي گردد بطوريكه امروزه حضور گسترده مردم در عرصه سياسي به نقطه قوت نظام جمهوري اسلامي در عرصه ملي و بين المللي بدل شده است. راديو به عنوان يك رسانه فراگير از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي نقش مهم و تعيين كننده اي در حضور مردم در کنار صندوق هاي رأي و در تمامي راهپيمائي هاي مردمي ايفا كرده است. تهيه گزارش هاي مردمي در مناسبت هاي مختلف را مي توان از نقاط قوت برنامه هاي راديويي در اين زمينه دانست. بر اين باوريم كه اين حضور باشكوه همچنان تداوم خواهد يافت و نظام مقدس جمهوري اسلامي به عنوان الگوي موفق مردم سالاري ديني مورد توجه جهانيان خواهد بود.

رادیو، حماسه سیاسی و انتخابات

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است