ماه مبارک رمضان و رادیو تلاوت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رمضان سال ۱۳۹۲ يکسال از افتتاح شبكه راديويي تلاوت مي گذرد، اقدامي كه در راستاي توسعه كمي و كيفي شبكه هاي راديويي در معاونت صداي جمهوري اسلامي ايران به سرانجام رسيد.

از همان روزهاي نخست راه اندازي اين راديو در ماه مبارك رمضان احساس مي شد كه روزه داران خداجوي از آن استقبال كنند و بررسي هاي بعدي نيز اين اقبال را تأييد كرد. اينك يكسال از راه اندازي راديو تلاوت مي گذرد، راديويي كه طنين روح بخش آيات قرآني را در سطح شهر به گوش مشتاقان مي رساند و جان و دل مشتاقان را از عطر معرفت الهي آكنده مي ساخت. در اين مجال هيچ چيز نيكوتر از آن نيست كه دعاي امام سجاد (ع) در آغاز ماه مبارك رمضان را با هم مرور كنيم و از خداي سبحان بخواهيم در اين ماه عزيز به همه ما توفيق معرفت و عبادت و خدمت عنايت فرمايد. 

ماه مبارک رمضان و رادیو تلاوت

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است