رادیو دانش؛ بشنویم تا بدانیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

دانش و فناوري دو مقوله جدا از هم و در عين حال مرتبط با هم هستند. زماني كه ما از دانش براي حل مشكلات و مسائل بشري بهره مي بريم در واقع وارد حوزه فناوري مي شويم.

دانش با درك قوانين موجود در طبيعت سروكار دارد، به طوري كه درك اين قوانين در نهايت منجر به كشف روابط بنيادي درباره جهان هستي مي شود، اما فناوري ابزاري است براي رسيدن بشر به اهداف خود. دانش درباره چگونگي استفاده از قوانين طبيعت در زندگي انسان، ساكت و خنثي است ولي فناوري به علت كاربرد دانش در عمل پوياست. به زبان ساده، دانش حجم انبوهي از اطلاعات و تجربياتي را كه فكر و ذهن آدمي آن را كسب و درك كرده پس از جمع آوري اطلاعات از محيط پيرامون خود در قالب مجموعه اي از حقايق، اصول، قوانين و نظرياتي تدوين و تنظيم مي كند. 

رادیو دانش؛ بشنویم تا بدانیم

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است