رادیو خانواده، صدای زندگی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي رويكرد رسانه ملي به موضوع خانواده با توجه به ارزش هاي ديني و ملي نشان دهنده تلاش پر حجم اين رسانه براي تحكيم روابط خانوادگي، تشويق جوانان به ازدواج و تسهيل آن، آموزش والدين و ارائه الگوهاي موفق تربيتي و ترويج مفاهيمي چون صله رحم و حفظ روابط خويشاوندي بوده است.

راه اندازي راديو خانواده را مي توان نقطه عطف تمامي اين تلاش ها دانست، اقدامي كه در ضرورت آن ترديدي نيست و آسيب هاي اجتماعي موجود در جامعه نشان مي دهد اين راديو مي تواند در زمينه كاهش آنها نقشي مؤثر و تعيين كننده داشته باشد. در اين شماره از مجله راديو به موضوع خانواده از ديدگاه هاي مختلف پرداخته شده است. مي توان گفت آنچه امروزه دنياي غرب را با مسائل و مشكلات عديده اي در زمينه خانواده روبه رو ساخته ريشه در سست شدن باورهاي ديني و اهميت يافتن تفكرات مادي و ارج نهادن به فردگرايي افراطي و لذت طلبي دارد. خانواده از نگاه ديني قداست عظيمي دارد و مادر به عنوان كانون خانواده از جايگاهي رفيع برخوردار مي باشد.

رادیو خانواده، صدای زندگی

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است