رادیو و مناسک مذهبی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

«عاشورا» جرياني است؛ فراتر از تاريخ که تاريخ گنجايش گستره ابعاد آن را ندارد. عاشورا يک حادثه نيست بلکه جرياني است که با مظلوميت هابيل شکل گرفت و با شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام به اوج رسيد و تا قيام قائم آل محمد (عج) ادامه دارد.

عاشورا، شاخص حق و حقيقت است و معيار سنجش حق از باطل و راه از بيراهه. در هنگامه اي که انسانيت مي رفت تا با تغيير بني اميه از اسلام به موجودي پست تر ازحيوان تبديل شود؛ حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام با نهضت خونين و بذل تمام هستي خود در راه حق و هدايت، چراغ هدايت و کشتي نجات در درياي پرتلاطم گرديد. اگر هنوز انسانيت و ارزش ها زنده است،مديون اين قيام جاودان و خط سرخ حسين بن علي(ع) و اصحاب با وفايش است که عاشورا قيام خونين است براي اقامه ارزش ها. که آزادگي و آزادي فقط ذره اي است از ارزش هاي دانشگاه سرخ حسين که آن را به جهانيان آموخت.

رادیو و مناسک مذهبی

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است