رادیو، شادی و نشاط اجتماعی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 در دنياي امروز با توجه به تحولات روزافزون پيش آمده در زمينه فناوري هاي نوين، ماهيت زندگي انسان ها نيز دچار تحول شده است.

زندگي پرشتاب علي رغم ويژگي هاي مثبتي كه دارد، خود منشأ ايجاد تنش هاي رواني براي افراد مي شود. تحقيقات نشان مي دهد علي رغم تمامي پيشرفت ها، احساس شادي و نشاط در انسان ها فزوني نيافته است. اهميت شادي و نشاط در زندگي روزمره به حدي است كه مي توان گفت افراد شاد احساس امنيت بيشتري مي كنند، در تصميم گيري ها سريع تر عمل مي كنند و از زندگي خود و ارتباط با ديگران احساس رضايت بيشتري دارند. ازسوي ديگر فقدان شادي و نشاط اجتماعي منجر به افسردگي، بدبيني و بي علاقه بودن به كار و ظهور و بروز بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي مي شود. در آيين اسلام بر روحيه شادي و نشاط به عنوان يك ضرورت زندگي تأكيد شده و در آموزه هاي ديني نكات ارزشمندي در خصوص ايجاد شادي و نشاط ذكر گرديده است. 

رادیو، شادی و نشاط اجتماعی

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است