اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه نوآوری های نوین رادیویی است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نشست کمیته علمی اجلاس جهانی صدا با حضور دکتر شاه آبادی، معاون صدا، جمعی از استادان دانشگاه و مدیران رادیو روز چهارشنبه 28 آذر ماه برگزار شد.

 در این جلسه دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی با اشاره به سابقه طولانی اجلاس جهانی صدا افزود: تاکنون پنج دوره از اجلاس جهانی صدا برگزار شده است و در آستانه برگزاری دوره ششم این رویداد مهم هستیم .امیدوارم که دوره پیش رو به گونه ای جلوه گری نماید که این گردهمایی بزرگ،به صورت کاملا علمی و پژوهشی برگزار شود.

وی افزود: تقریبا هیچ محلی به اندازه اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه مدل و نوآوری های نوین در رابطه با رسانه رادیو نیست .به همین خاطر با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته یقینا ششمین اجلاس جهانی صدا محلی برای ترسیم هرگونه چشم انداز در حوزه رادیو و همچنین حلقه های اصلی و نوینی مانند استارت اپ ها نیز به برکت این رویداد شکل می گیرد.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است