حضور مهمانان خارجی در اجلاس جهانی صدا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رئیس کمیته و دبیر علمی اجلاس جهانی صدا با اعلام این خبر که در حال رایزنی با مهمان هایی از کشورهای چین، ژاپن و هند هستیم گفت:به ازای هر پنل میهمان از خارج از کشور داریم.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره رادیو و اجلاس جهانی صدا، دکتر محمد اخگری رییس کمیته و دبیر علمی اجلاس جهانی صدا بیان کرد: موضوع برگزاری اجلاس جهانی صدا کمی دیر مطرح شد، ولی با برگزاری جلساتی با معاون صدا محورهای مورد نظر تعیین و از اول دی ماه فراخوان ارسال مقالات به اجلاس جهانی صدا منتشر شد، با این وجود وب سایت اجلاس جهانی صدا خیلی سریع بارگزاری شد.

وی ادامه داد: ما خواستیم هر آنچه را در حوزه پژوهش درباره‌ رادیو تولید شده است، تجمیع کنیم که این امر در وب سایت رخ داد و ما تمام آثار قبلی پژوهش‌های رادیو را گردآوری کردیم و ۴۰ کتاب، سه مجله «نجوای فرهنگ»، «فرهنگ مردم ایران» و «مجله رادیو» به صورت pdf تا به امروز روی سایت بارگزاری شده است.  

اخگری با اشاره به حوزه بین الملل گفت: با همکاری ناصر طاهری مدیر کل امور بین‌الملل سازمان فهرست مهمان‌ها مشخص شد و مقرر شد ۶ یا هشت نفر به ازای هر پنل مهمان از خارج کشور داشته باشیم که تا کنون حضور سه نفر از آنها قطعی شده است که این افراد از کشورهای بلژیک، فرانسه و استرالیا هستند که متناسب با آینده پژوهی رادیو صحبت خواهند کرد. ضمن اینکه در حال رایزنی با مهمان‌هایی از کشورهای چین، ژاپن و هند هستیم.  

رییس کمیته و دبیر علمی ششمین اجلاس جهانی صدا با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۹۰ عنوان مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال شده است، گفت: علاقمندان می‌توانند تا اول اسفند مقالات خود را به دبیرخانه اجلاس جهانی صدا ارسال کنند.

وی در پایان با بیان اینکه حین برگزاری اجلاس جهانی صدا ۶ پنل خواهیم داشت، عنوان کرد: مقالات ارسال شده به اجلاس جهانی صدا در پایگاه جهاد دانشگاهی (SID) و «سیویلیکا» نمایه می‌شود. با توجه به مشارکت و همکاری دانشگاه صداو سیما در برگزاری اجلاس، مقالات برگزیده در مجله علمی-پژوهشی رسانه های دیداری و شنیداری چاپ  می شود.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است