نشست خبری کمیته داوران چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در این نشست شهرام ملازاده (رئیس کمیته داوری)، حامد فاتحی (رئیس کمیته اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و تبلیغات و برگزاری مراسم)، مهدی شاملو (رئیس کمیته فضای مجازی)، غلامرضا باعزت (دبیر اجرایی ششمین اجلاس جهانی صدا)، حمیدرضا نجفی (مسئول پژوهش ششمین اجلاس جهانی صدا)، بهروز رضوی‌نژاد (دبیر بخش مردمی بین‌المللی کمیته داوری)، حمیدرضا افتخاری (دبیر بخش مردمی کمیته داوری)، محمد بغدادی (دبیر بخش داخلی کمیته داوری) حضور داشتند.

 

 تدارک ۶ پنل در اجلاس جهانی صدا

 

غلامرضا باعزت دبیر اجرایی ششمین اجلاس جهانی صدا درباره این اجلاس اظهار کرد: امسال ششمین اجلاس جهانی صدا را پیش رو داریم. رادیو در عصر شبکه، رادیو و فرهنگ، رادیو و جامعه و رادیو و اقتصاد از محورهای این اجلاس هستند که برای ارائه مقالات فراخوان داده شده است.دانشگاه صدا و سیما و اتحادیه رادیوتلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه Abu حامی این اجلاس است و استقبال خوبی هم از آن داشته است.

ما در این اجلاس ۶ کارگاه آموزشی داریم که توسط استادان حوزه رسانه و دانشگاه برگزار می‌شود. همچنین ۶ پنل نیز تدارک دیده‌شده است.

 

ویژگی های اجلاس ششم

 

حمید رضا نجفی مسئول پژوهش ششمین اجلاس جهانی صدا نیز تصریح کرد: در سایت بخشی را به‌عنوان مشارکت‌کنندگان آورده ایم که منعکس کننده دیدگاهها و چکیده مقاله مشارکت کنندگان خارجی در دوره های پیشین اجلاس جهانی صدا است.

 وی درباره تفاوت اصلی اجلاس امسال با سال‌های گذشته عنوان کرد: توجه به آینده رادیو در میان سایر رسانه‌های نوظهور و دوم کیفیت بالای مقالات دریافتی با توجه به سطح تحصیلات  مشارکت کنندگان و تنوع و گستردگی مشارکت‌کنندگان از جمله ویزگی های اجلاس ششم است و اساتید و تحصیل کردگان و دانشجویانی از دانشگاههای مختلف در آن مشارکت دارند.

 

 

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است