برنامه ششمین اجلاس جهانی صدا در پنچ پنل و سه گارگاه برگزار می شود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در پنل رادیو در عصر شبکه موضوعات وضعیت رادیو اینترنت و پیوند آن با شبکه های اجتماعی و گوشی هوشمند و چند رسانه ای مورد بررسی قرار می گیرد.

صاحب نظران مقالات خود را در این پنل ارائه می کنند آقای جان مگوریا از فرانسه و آقای یوسف زین از لبنان میهمانان خارجی این پنل هستند.
رادیو و آینده پژوهی عنوان یکی دیگر از پنل های ششمین اجلاس جهانی صداست که موضوعاتی مانند محتوی شنیداری با توجه به فن آوری جدید و رادیو و محتوی تولیدی کاربر رادیو صدای داده مبنا از جمله محورهای این پنل است که در آن استادان داخلی و پژوهشگران و آقای ویم مورتگارت به عنوان مهمان خارجی از کشور بلژیک سخنرانی می کند.
رادیو و نوآوری در برنامه سازی یکی دیگر از پنل های ششمین اجلاس جهانی صدا ست که در آن قالبهای رادیو برنامه سازی معنوی و دینی و ... مطرح می شوند. میهمان خارجی خانم فالویا وینیا از کشور رومانی در کنار پژوهشگران ایرانی به سخنرانی می پردازد.
یکی دیگر از پنل های این اجلاس جهانی رادیو فرهنگ نام دارد که موضوعات هویت ملی زبان های ملی هنرهای هفتگانه و آموزش را در این پنل ها مطرح می شود. مهمان خارجی خانم هیدا بابازین از کشور مالزی است.
رادیو جامعه و اقتصاد عنوان پنل دیگری است که در آن موضوعات خانواده، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی و محیط زیست مطرح می شود خانم دکتر ایرمکاردپین از آلمان مهمان خارجی این نشست است.
در کنار پنل های مذکور سه کارگاه با عنوان ابزارهای هوشمند رادیوهای محلی که مدرس آن خانم فلاویا وینیا از رومانی که تولید 360 درجه در رادیو با تدریس آقای ویم مورتگارت از بلژیک و رادیو ژورنالیسم موبایل که مدرس آن آقای جان مگویر از فرانسه است برگزار خواهد شد.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است