اصول تهیه برنامه های رادیویی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رادیو با توجه به شرایط جغرافیایی و اجتماعی کشورها، ارزش خاصی در میان وسایل ارتباطی دارد. وسعت کویرها، پهناوری دریاها و ارتفاع کوهستان ها، مکان های مناسبی برای قدرت نمایی امواج رادیو، در مقابل امواج تلویزیون و راهپیمایی مطبوعات است.

با توجه به میزان بی سوادان در دنیا و قدرت خرید مردم خصوصا روستاییان، وجود رادیوهای ارزان قیمت ترانزیستوری که در همه احوال قابل استفاده هستند، سبب شده که پیام های رادیویی یکی از پر گیرنده ترین پیام های وسایل ارتباط جمعی باشند. به علاوه رادیو به خودی خود نیز ویژگی هایی دارد که در عناصر سازنده برنامه نهفته است.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است