اصول مصاحبه رادیویی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 دستنامه حاضر حاصل کارگاه آموزشی « اصول مصاحبه رادیویی» است که در حاشیه هفتمین جشنواره بین المللی رادیو در اردیبهشت 1385 در تهران تشکیل شد.

 

در این کارگاه که با حضور هلن میشات- گزارشگر، گوینده و تهیه کننده رادیو هلند- و تعدادی از دست اندرکاران و برنامه سازان رادیویی از شبکه های مختلف صدای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، برخی مسائل اصولی در تهیه یک مصاحبه رادیویی به صورت سخنرانی و پرسش و پاسخ مورد بررسی قرار گرفت که پس از ترجمه و ویرایش رئوس مطالب به نحوی تلخیص و بازنویسی گردید که از نظر آموزشی مورد استفاده بهتر و آسان تر گزارشگران و علاقمندان به این حرفه واقع شود.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است