نکته هایی در باب نویسندگی برای رادیو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 راديو، تنها رسانه اي خيال انگيز نيست، خاطره انگيز هم هست. اكنون كه خاطرات دوران زندگي مان را مي كاويم، اين واقعيت را در مي يابيم كه راديو هميشه با ما بوده است؛

عضو و جزوي از ملزومات زندگي همه ما بوده و هست؛ جعبه اي كوچك بر روي طاقچه روزگار كودكي، نوجواني، جواني، بزرگسالي و سرانجام كهنسالي مان. راديو، هميشة زندگي حرفي براي گفتن دارد؛ براي همه لحظه ها و احساس هاي متفاوتمان. راديو، رسانة همراه ما بوده، با هزينه اي اندك و تأثيري بسيار. به ما گفته است، درباره ما گفته است و ما را سوار بر امواج ناپيداي خود به گوشه و كنار جهان برده است. راديو را هنر و خاصيتي است كه بشر در عرصه رسانه ها هر قدر هم كه به فناوري هاي نوين دست يابد، هيچكدام جاي راديو را نمي تواند بگيرد. راديو، ثابت كرده است كه مونس خوبي براي لحظه هاي تنهايي ماست. راديو، رسانه اي دوست داشتني است. هم طراوت و بداعت امروز را دارد و هم اصالت و هويت گذشته را.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است