برنامه های مشهور رادیو در آغاز کار و دوران طلایی آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شكل و محتواي برنامه هاي راديويي در طول تاريخ راديو ازشكل و محتواي برنامه هاي راديويي در طول تاريخ راديو ازفراز و نشيب هاي مختلفي گذر كرده است؛ برنامه هايي كهمردم با آنها زندگي كردند و خاطرات شيرين زندگي خود رابا آنها عجين كردند. برخي از اين برنامه ها زاده زمينه های اجتماعي، اقتصادي و سياسي زمان خود بوده اند و در بستر آنها شكل گرفته اند، اما بسياري از آنها مديون خلاقيت هاي ذهني بكر طراحان و نويسندگان قَدر و انديشمند بوده اند.

آنچه در اين قسمت مي آيد عموماً مربوط به آمريكا وچند برنامه از انگلستان است ؛ برنامه هايي كه در تاريخ راديو از اهميت خاصي برخوردارند و در خلال آن به نكته هاي جالب تاريخي و اجتماعي و هنرمندان و نويسندگان آن نيز اشاره مي شود. برخي از اين برنامه ها آنقدر مشهور شدند كه از راديو به تلويزيون رفتند، برخي نيز شهرت جهاني پيدا كردند و الگوي تهيه برنامه در ساير نقاط جهان شدند.

 

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است