رسانه توسعه و سیاست گذاری رسانه ای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

« توسعه » چند صباحي است كه ميهمان ناخوانده زبان و جهان ما شده است. اين واژه سراپا ارزشي نه تنها در ادبيات تخصصي، كه در ادبيات عاميانه و در ميان مردم كوچه و بازار نيز جا باز كرده است، به طوري كه مردم عادي نيز سخن از ملل توسعه يافته، توسعه نيافته و درحال توسعه مي رانند.

اما از آنجا كه زبان ما جهان ماست و لااقل تقدير ما را رقم مي زند، اين ورود تنها در سطح گفتماني باقي نمانده و كل فضاي غير گفتماني ما را رقم زده و مي زند. بر اين اساس، ما سخن از در حال گذار يا توسعه بودن جامعه خود مي رانيم و با تمسك به عقلانيت تجددي گذشته، حال و آينده خود را بر مبناي فلسفه تاريخي تجددي فهم كرده و بر آن مبنا كنش مي كنيم.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است