نشانه شناسی نمایش رادیویی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نمايش، گونه اي از شكل هاي هنري است كه دال هاي ناهمسان بسياري را هم در مكان و هم در زمان به كار مي گيرد و بنابراين بيش از ديگر هنرها پيچيده است.

به واقع در نمايش به تقليد و بازسازي رويدادهايي مي پردازيم كه در جهان واقعي يا خيالي اتفاق افتاده و يا گمان مي كنيم كه رخ داده است. جنبه مشترك انواع نمايش اين است كه جملگي «كنش تقليدي» است.  همچنين نمايش را مي توان زنجيره و توالي موقعيت هاي گوناگون دانست؛ بدين معنا كه نظام هاي نشانه اي گوناگون كه براي معنا آفريني در نمايش به كارمي روند، هيچ گاه به خودي خود و به تنهايي و جدا از ديگر نظام ها و در واقع به گونه اي خود آگاهانه دريافت نمي شوند.

درباره ما

در دنیای پر رقایت رسانه ای کنونی، حفظ جایگاه رادیو به عنوان رسانه ای ماندگار از اهمیت زیادی برخوردار است. از سویی تبادل نظر و ارتباط سازنده میان صاحب نظران حوزه رادیو به منظور شناخت چالش های پیش روی رادیو و یافتن راهکارهایی برای مقابله با آنها از جمله موضوعاتی بود که برگزاری اجلاس جهانی رادیو را ضروری نمود و در این راستا معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۵ دوره از اجلاس جهانی رادیو را برگزار کرده و ششمین اجلاس را نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد کرد.

اهداف

۱. حفظ و ارتقای جایگاه رادیو در سپهر رسانه ای

۲. ایجاد اجتماع منسجم اندیشمندان برای توسعه آینده رادیو

۳. مطرح سازی نقش رادیو در عصر جهانی شدن

۴. تقویت  و انسجام بنیان علمی رادیو

ماموریت

۱. شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه رادیو

۲. برقراری تعامل میان اندیشمندان رادیو

۳. تبادل اندیشه و تفکر علمی میان مشارکت کننده ها

۴. تقدیر از طرح ها و ایده های نوین در عرصه رادیو

۵. ایجاد انگیزه لازم در فعالان حوزه برنامه سازی

کلیه حقوق برای سازمان صدا و سیما محفوظ است